Αποτελέσματα 2019

These are draft individual results (final results and team results will follow)

A Category

Rank Number Team name Name Nationality Time
1 146 Bela Ladinia / SkialpraceAhrntal Verra Cosma IT 01:15:17,25
2 147 Bela Ladinia / SkialpraceAhrntal Dorfmann Manfred IT 01:15:17,28
3 33 Ο Βαρώνος, το Kαμπουρό και ο Junior Παραδεισόπουλος Κωνσταντίνος GR 01:25:10,74
4 100 Ο Βαρώνος, το Kαμπουρό και ο Junior Καμπουρόπουλος Αλέξανδρος GR 01:25:10,74
5 108 Team Tromsø Skimountaineers Par Manu NO 01:26:37,43
6 110 Team Tromsø Skimountaineers Forsberg Olsen Kristoffer NO 01:26:37,43
7 9 Dynafit_Bergzeit Hiemer Lukas DE 01:28:18,45
8 16 Dynafit_Bergzeit Krejci Sebastian DE 01:28:18,45
9 27 Μπόμπα Μπάτας Γιώργος GR 01:35:54,57
10 109 Μπόμπα Μποτέλης Λάζαρος GR 01:35:54,58
11 149 Bela Ladinia / SkialpraceAhrntal 2 Dorfmann Melani IT 01:37:07,63
12 150 Bela Ladinia / SkialpraceAhrntal 2 Verra Ivano IT 01:37:07,63
13 48 Frozen Seals Μωϋσίδης Ηρακλής GR 01:39:00,79
14 49 Frozen Seals Ροδίτης Νικόλαος GR 01:39:00,80
15 354 Matteo Team 1 Pellin Matteo IT 01:39:19,22
16 155 Matteo Team 1 Vevey Augusto IT 01:39:19,26
17 148 Bela Ladinia Gross Damiano IT 01:42:25,56
18 151 Bela Ladinia Santin Oswald IT 01:42:35,48
19 3 The olders Νταούκας Εμμανουήλ GR 01:43:55,57
20 59 The olders Τσουργιάννης Αρίων GR 01:43:55,58
21 60 Team Valli di Lanzo Revello Alessia IT 01:48:04,72
22 61 Team Valli di Lanzo Re Fiorentin Fernando IT 01:48:04,73
23 24 Άντε Γειά Μουγκολιάς Κώστας GR 01:52:28,62
24 165 Άντε Γειά Βαραλής Αργύρης GR 02:06:55,37
25 12 Dynafit Girl Squad Glatzmaier Alessa DE 02:09:45,28
26 13 Dynafit Girl Squad Andorfer Irina AT 02:09:45,29
27 14 Dynafit Girl Squad Egele Sibylle AT 02:09:45,29
28 80 Ladias Ladias Elie FR 02:16:53,28
29 81 Ladias Ladias Samuel FR 02:16:53,28
30 11 Bergzeit.de Von Schalscha-Ehrenfeld Fabian DE 02:20:43,60
31 15 Bergzeit.de Großegger Florian DE 02:20:43,60
32 10 Alcohol Managers Zidaric Danny DE 02:20:50,97
33 17 Alcohol Managers Bertling Manon DE 02:20:50,98
34 162 Wolves of Winter Δασκαλόπουλος Ευθύμιος GR 02:21:58,43
35 163 Wolves of Winter Πολυδάκης Κωνσταντίνος GR 02:22:22,70
36 35 Χιονοκόποι Σιδέρης Βασίλης GR 02:24:18,68
37 37 Χιονοκόποι Μπόικος Ευθύμιος GR 02:24:39,98
38 46 Ο Χοντρός κι ο Λιγνός Μπηλιώνης Κώστας GR 02:28:23,70
39 47 Ο Χοντρός κι ο Λιγνός Γούμπερης Παναγιώτης GR 02:28:23,70
40 67 Ο Χοντρός κι ο Λιγνός Κουκουρίκος Βασίλης GR 02:28:23,71
41 104 Βουνιάρηδες Αναστασόπουλος Νικόλας GR 02:32:29,88
42 78 Βουνιάρηδες Αγγελόπουλος Ιωάννης GR 02:32:29,88
43 72 Πήνε ς γίνε προυμουβεάρα Σερδάρης Αστέριος GR 02:39:38,78
44 73 Πήνε ς γίνε προυμουβεάρα Τσαούσης Άγγελος GR 02:39:38,79
45 112 Arva Creta Barrucand Nicolas FR 02:42:29,42
46 113 Arva Creta Schellens Lien BE 02:42:29,42
47 53 Taste Γερμανίδης Αναστάσιος GR 03:05:16,54
48 54 Taste Αρχοντουλάκης Στυλιανός GR 03:05:16,55
49 132 Αυστριοπόντιοι Μελιόπουλος Δημήτριος GR 03:33:58,59
50 119 Αυστριοπόντιοι Eiselt Lothar AT 03:34:01,24
51 133 Αυστριοπόντιοι Μουρατίδης Γεώργιος GR 03:36:17,24
52 7 Tatrica Design – Uhrskov Olcoń Victoria DK 03:38:03,43
53 82 Tatrica Design – Uhrskov Uhrskov Thomas DK 03:57:49,40
54 98 Κογιότ Αθανασόπουλος Γιώργος GR 03:58:43,34
55 99 Κογιότ Στελλάκης Γιάννης GR 03:58:45,36
56 96 Team Hakuba Βαρλοκώστας Γεώργιος GR 04:07:55,33
57 94 Team Hakuba Χατζόπουλος Γεώργιος GR 04:07:55,34
58 176 Δρεπανίστας Γερόλυμος Γιώργιος GR 04:22:26,14
59 177 Δρεπανίστας Βελαώρας Κωνσταντίνος GR 04:22:26,18

 

B Category

Rank Number Team name Name Nationality Time
1 41 Τρεις λαλούν και δυο σκιάρουν Ζέκης Ευάγγελος GR 02:14:18
2 42 Τρεις λαλούν και δυο σκιάρουν Λαζανάς Νικόλαος GR 02:14:18
3 156 Matteo Team 2 Casanova Christian IT 02:15:09
4 157 Matteo Team 2 Conti Gianluigi IT 02:15:31
5 116 Πιερροκρετίνοι Πιπιλής Γιάννης GR 02:27:07
6 117 Πιερροκρετίνοι Αγγελής Νικόλαος GR 02:27:07
7 62 BinG8 Dughera Pier Giorgio IT 02:32:05
8 63 BinG8 Binello Giorgio IT 02:32:05
9 39 Crete Wine Escapes team Παναγάκος Αλέξανδρος GR 02:37:20
10 40 Crete Wine Escapes team Παναγάκος Γιάννης GR 02:37:20
11 164 Μπαρμπασταθάρας Πανουργιας Ιωαννης GR 02:54:20
12 178 Μπαρμπασταθάρας Κουρβέλος Βασίλης GR 02:54:52
13 166 Μπαρμπασταθάρας Βασιλείου Ευστάθιος GR 02:54:52
14 31 Doctor & Sicness Κονταρίνη Κωνσταντίνα GR 03:01:35
15 32 Doctor & Sicness Αρώνη Μαρία Ελισάβετ GR 03:03:16
16 43 Chicks with Sticks Grimsaeth Ane NO 03:05:27
17 5 Chicks with Sticks Κότσινα Όλγα GR 03:05:27
18 124 Ανεβόλεμα 2 Τζιώτης Νικηφόρος GR 03:11:37
19 142 Ανεβόλεμα 2 Κουντουράκης Γεώργιος GR 03:11:43
20 127 Ανεβόλεμα 2 Μουρέλλος Νίκος GR 03:11:46
21 25 Doctor & Sicness Ιγγλέζου Ασημίνα GR 03:22:15
22 111 Grapafit Καραγιαννάκης Επιμενίδης GR 03:31:06
23 134 Grapafit Λιούλιας Γιώργος GR 03:31:06
24 138 ΖαΜανΦου Σπινθάκης Μανόλης GR 03:34:19
25 141 ΖαΜανΦου Βαϊλάκης Ζαχαρίας GR 03:34:25
26 4 Asteroidea Guadalupea Κουτρότσιος Γεώργιος GR 03:35:20
27 50 Asteroidea Guadalupea Χουδελούδη Στεφανία GR 03:35:20
28 21 Asteroidea Guadalupea Μαρίνου Ιωάννα GR 03:35:20
29 71 Τα χωρισμένα σανίδια Ελευθεριάδου Μαρία GR 03:37:51
30 6 Tatrica Design Paluch Tomasz PL 03:37:54
31 170 Go ΓΛΑΚΑ team! Αγαθός Λουκάς GR 03:38:57
32 169 Go ΓΛΑΚΑ team! Olofsson Martin GR 03:39:15
33 106 ChaTraPatra Χασαπόπουλος Θάνος GR 03:40:18
34 105 ChaTraPatra Πατρινός Σαράντης GR 03:40:24
35 103 ChaTraPatra Τρανουδάκης Θανάσης GR 03:40:24
36 85 Μπλε.ma.gia Σμαριανάκης Ιωάννης GR 03:41:15
37 86 Μπλε.ma.gia Καφαράκη Μαριέττα GR 03:41:18
38 88 Ανεβόλεμα 1 Πύρρος Γιώργος GR 03:41:21
39 79 Ανεβόλεμα 1 Βογιατζής Αντώνιος GR 03:41:30
40 128 Goblins Καραΐσκος Φίλιππος GR 03:41:38
41 129 Goblins Μισίρλογλου Ευφροσύνη GR 03:41:38
42 89 Ανεβόλεμα 1 Αντωνακόπουλος Γεώργιος GR 03:41:54
44 159 Save Agrafa Γιαννόπουλος Παναγιώτης GR 03:44:09
45 130 ΕΟΣ Νάουσας Καισαριδης Γιώργος GR 03:48:40
46 131 ΕΟΣ Νάουσας Σερασλής Διαμάντης GR 03:48:40
47 77 Twin peaks Μάγκου Ιουλία GR 03:52:17
48 76 Twin peaks Μάγκου Κατερίνα GR 03:52:17
49 30 Χαρταετοί Θεολόγης Γεώργιος GR 03:53:27
50 136 Χαρταετοί Παχιαδάκης Ιωάννης GR 03:54:34
51 171 Go ΓΛΑΚΑ team! Knouni Vasken GR 03:55:04
52 91 Solo Your Cretan Craft Beer Δερμοσονιάδης Βασίλης GR 03:55:06
53 90 Solo Your Cretan Craft Beer Διαμαντόπουλος Νικόλας GR 03:55:25
54 74 Jacuzzi Team Λιακακης Γεώργιος GR 03:56:31
55 172 Βίλλα Λαχτάρα Βλάχος Φίλιππος GR 03:58:11
56 173 Βίλλα Λαχτάρα Βαραλής Δημήτρης GR 03:58:11
57 175 Βίλλα Λαχτάρα Σκουρτόπουλος Αντώνης GR 03:58:11
58 83 Uhrskov Uhrskov – Nielsen Philip DK 03:59:20
59 137 Μπουνταλάδες Χρονάκης Μανώλης GR 03:59:31
61 38 Active Parnas Ασαργιωτάκης Άγγελος GR 04:00:00
62 45 Active Parnas Δρίβας Παναγιώτης GR 03:59:59
63 56 Explore Messinia Δούβρης Τρύφωνας GR 04:04:55
64 28 Random Gronister Kurt AT 04:06:40
65 121 Random Πιτούλης Νέας GR 04:06:40
66 139 Κορφή Karamanli Nicol SE 04:09:31
67 92 BMW Horn Παλαμίδης Ιωάννης GR 04:09:50
68 34 Τα Μαρτάκια Τογέλου Βιβή GR 04:12:04
69 84 Uhrskov Rasmussen Peter DK 04:15:06
70 167 Για Κουφονήσι, πάμε καλά; Ντινόπουλος Αργύρης GR 04:18:04
71 168 Για Κουφονήσι, πάμε καλά; Σιαμπάνη Ασπασία GR 04:18:42
72 154 Last Minute Μαρεντάκης Θεοδόσιος GR 04:19:34
73 114 Snow Friends Νανάς Μενέλαος GR 04:20:28
74 115 Snow Friends Μαρκάκης Πέτρος GR 04:20:35
77 93 Pineau Stephan FR 04:22:53
78 26 “Science FRiction” Παντελιάς Δημήτριος GR 04:24:48
79 44 Βολιώτικη θύελλα Ευαγγελοπούλου Αλεξάνδρα GR 04:24:52
80 66 WayOut Κωστογιάννης Δημήτριος GR 04:24:57
81 64 WayOut Αγγέλου Ρήγας GR 04:26:03
82 118 “Science FRiction” Ευαγγελίδης Γεώργιος GR 04:26:23
83 2 Psiloritis calling Haug Johnsen Kristoffer NO 04:28:22
84 36 Τα Μαρτάκια Βασιλείου Φοίβος GR 04:28:42
85 125 Ski-boardiστες Καραταράκη Ελευθερία GR 04:33:11
86 126 Ski-boardiστες Παγώνης Γιώργος GR 04:33:11